دامنه ها به دو دسته در ایران تقسیم بندی میشود یک دامنه های ملی (.ir)و دامنه های بین المللی (com-net-org-bizو…)

برای ثبت دامنه های ملی (ir) نیاز به ساخت اکانت در واحد ثبت دامنه سازمان فیزیک و ریاضیات IPM   یا ایرنیک میباشد که در حقیقت این سازمان متولی و مرکز اصلی ثبت دامنه های IR میباشد و زیر نظر سازمان جهانی ICANN فعالیت میکند .

تمامی دامنه های IR باید توسط این مرکز ثبت و تایید شود و تمامی دامنه های به نام یک شخص و یا شرکت و یا سازمان یا مرکز ثبت میشود و دامنه IR وجود ندارد که به نام نباشد.

شناسه دامنه ir

چرا ما نیاز به شناسه ایرنیک برای دامنه های IR داریم

شناسه ایرنیک در حقیقت همانند کد ملی شما میباشد و نقش تایید هویت شما را در بین دامنه های ملی را دارد و با فرمات زیر ساخته میشود

مثال : mm2029-irnic

شناسه بالا از سمت چپ m اول برای حرف اول اسم شخص ((محمد مهدی )) و m دوم برای حرف اول فامیل شخص (( محمدیان )) میباشد و اعداد پس از ان به ترتیب به صورت سیستمی توسط ایرنیک مشخص میشود و ان چیز که در همه شناسه های ایرنیک یکسان میباشد کلمه irnic- میباشد که نشان دهنده شناسه نیک بودن ان میباشد و تمامی این شناسه ها در بانک اطلاعاتی ایرنیک ذخیره میگردد

بدون داشتن شناسه نیک شما هرگز نمیتوانید دامنه ir ثبت کنید و در فیلد خرید دامنه ir یک بخش میباشد به نام (( شناسه نیک یا ایمیل شناسه نیک ))  و شما حتما حتما باید با شناسه نیک دامنه ir ثبت کنید .

شناسه نیک

شناسه نیک

لطفا حتما توجه کنید اطلاعات خود را در سایت nic.ir برای ساخت شناسه نیک به طور کاملا صحیح بزنید که در اینده دچار مشکل نشوید .
حتی زمانی که دامنه توسط نماینده ایرنیک ثبت می شود، مرکز ثبت از اطلاعات فرم ثبت دامنه دریافتی از سایت نماینده، به صورت خودکار یک شناسه برای صاحب آن ایجاد میکند و در این زمان سیستم مرکز بررسی می کند ایمیل اعلام شده در فرم ارسالی قبلا در ایرنیک برای یک شناسه استفاده شده است یا خیر، در صورتیکه ایمیل موجود در فرم قبلا در ایرنیک شناسه داشته باشد، همان شناسه قبلی را به دامنه اختصاص می دهد و آن شناسه به عنوان صاحب امتیاز دامنه قرار می گیرد در غیر اینصورت بر اساس اطلاعات ارسالی، یک شناسه برای صاحب امتیاز ایجاد می شود.
پس شما یکبار یک شناسه ایرنیک می سازید یا این شناسه به صورت خودکار با استفاده از فرم ثبت دامنه سایت نماینده برای شما ساخته می شود و در هنگام ثبت دامنه خود با معرفی این شناسه یا آدرس ایمیل آن شناسه، مالک دامنه را مشخص می کنید.
در کنترل پنل اعضای شبکه دی مشخص نمودن مالک دامنه با معرفی یا وارد نمودن ایمیل مربوط به شناسه ایرنیک مالک در فرم ثبت دامنه صورت می گیرد و اطلاعات وارد شده شما در فرم ثبت دامنه مستقیما به بانک اطلاعاتی مرکز ثبت ایرنیک ارسال می شود و دامنه شما پس از ثبت به طور خودکار در شناسه ایرنیکی قرار می گیرد که ایمیل آن وارد شده است.

می تواند علاوه بر صاحب امتیاز، رابط فنی یا اداری یا مالی یک دامنه دیگر نیز قرار بگیرد.
هر شناسه ایرنیک می تواند صاحب امتیاز یا رابط تعداد نامحدود دامنه باشد.

برای ساختن شناسه نیک با مطلب آموزش ساختن شناسه نیک همراه باشید .

تمامی سایتهای که در شرکت طراحی سایت وب طراحان طراحی میشود به صورت فول داینامیک بوده و دامین و شناسه نیک شما به صورت کاملا رایگان توسط تیم ما ثبت و خریداری میگردد .

با بلاگ آی تی گروه طراحی سایت وب طراحان همیشه به روز باشید .


 

بازاریابی ایمیل و ایجاد لیست

 

طراحی سایت برنامه ریزی شده

دیدگاه ها بسته شده است