طراحی سایت استاتیک

قبل از ورود وب سایت های داینامیک و زبان های برنامه نویسی تحت وب php $ asp تمامی سایت های به صورت ساده و استاتیک بودند و سپس با ورود css و جی کوئری سایت ها بال پر گرفته و از صفحات ساده و بی روح به صفحات گرافیکی تبدیل شده و با زبان های برنامه نویسی تحت وب سایت ها خدمات خاصی را ارئه میدهند و میتوان گفت هر چه در ذهن کاربر است را میتوان با سایتهای جدید به خلق کشید .

طراحی سایت استاتیک با توجه به ساده بودن آن تعغیرات در آن به شدت آهسته و کم صورت میگرفت و بروز رسانی سایتها به دلیل این که باید با کدهای html سرکار داشت خیلی کم بود و بروز رسانی سایت استاتیک معمولا ماهیانه به چند صفحه ختم میشد . حال فکر کنید سایتی مثل ورزش سه اگر استاتیک بود هیچ وقت به این تعداد بروز رسانی در روز میرسید .

طراحی سایت استاتیک از نظر هزینه  ؟
معمولا این روش
طراحی سایت و بهینه سازی سایت از نظر اقتصادی هزینه اولیه پائین تری نسبت به روش های دیگر طراحی وب سایت دارد. در این سایت کنترل پنلی وجود ندارد که بتوان با کمک آن سایت را مدیریت کرد و یا تغییراتی را در آن اعمال نمود. ویرایش سایت، ابتدا با توجه به ساختار طراحی شده برای صفحات و پس از هماهنگی های لازم، این اطلاعات توسط طراحان سایت قابل تغییر است. اگر تغییراتی را بخواهیم بر سایت استاتیک اعمال کنیم باید از طراح وب سایت کمک بگیریم. سایت استاتیک از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نمی باشد، به دلیل اینکه نمی توان اطلاعاتی را به سایت افزود و اگر قرار به ویرایش سایت باشد باید طوری باشد که ساختار اصلی سایت تغییر نکند.

وب طراحان انواع وب سایت استاتیک را با طراحی گرافیکی زیبا و امکانات کامل، طراحی و راه اندازی می نماید . وب طراحان بعد از طراحی و آپلود سایت ایستا شما می تواند طی قردادی جداگانه خدمات پشتیبانی بعد از آپلود را نیز به شما ارائه دهد

تبدیل سایت استاتیک به داینامیک
تبدیل سایت استاتیک به داینامیک و برعکس ؛ به طور خلاصه، به سایتی که پنل مدیریتی نداشته باشد و یک فرد عادی نتواند آن را مدیریت کند و شخص نیاز به آشنایی با کدهای اچ تی ام ال داشته باشد برای  ویرایش و افزودن مطلب ، سایت استاتیک می گویند و به سایتی که دارای پنل مدیریت محتوا باشد و مدیر سایت بتواند به راحتی درون آن مطلب و تصاویر دلخواه را قرار داده و ویرایش کند، سایت داینامیک یا پویا می گویند(( در این گونه سایت ها را افراد با یک آموزش خیلی ساده قادر به ویرایش و افزودن صفحه میباشند)). اگر وب سایت شما استاتیک طراحی شده و برای هر تغییر در متن، مبلغی از شما دریافت می کنند، میتوانید با تبدیل سایت و حفظ ظاهر آن،سایت را داینامیک کرده و خودتان مدیر آن باشید تا در هر زمان که مایل بودید آن را ویرایش کنید. وب طراحان این مهم را به عهده گرفته و تضمین کننده کیفیت مطلوب و مورد رضایت شما است.

تفاوت سایت استاتیک با داینامیک چیست؟
۱- اصولا سایتهای ایستا یا استاتیک، سایتهایی هستند که ضرورتی برای تغییر مداوم اطلاعات آنها احساس نمی شود. اینگونه وب سایت ها معمولا تنها جهت معرفی کاربرد دارند. عملیات به روز رسانی محتوای سایت به ندرت صورت می پذیرد و نیازی به ارائه خدمات به هر شکل به صورت آنلاین در اینگونه سایتها دیده نشده است. مسلما هزینه های  طراحی سایت برای اینگونه سایت ها کمتر از نوع دیگر است ولی در صورتی که بخواهید تغییری در وب سایت ایجاد کنید حتماً باید از طراح خود بخواهید این کار را برای شما انجام دهد چون وب سایت پنل مدیریتی ندارد. غالباً برای به روز رسانی از شما هزینه ای دریافت می شود.

۲- در مقابل سایتهای پویا یا داینامیک، نیاز به تغییر مداوم اطلاعات و محتوا داشته و بنا به نیازمندی و کاربرد سایت، طراحی و توسعه می یابند. هزینه های طراحی سایت و نگهداری اینگونه وب سایت ها بیشتر از سایت های استاتیک بوده ولی هزینه های بعدی را در پی نخواهد داشت.

۳- در این میان می توان به تقسیم بندی در حد وسط سایتهای پویا و سایتهای ایستا رسید، که می توان تحت عنوان سایتهای نیمه پویا به آنها اشاره داشت.
در سایتهای نیمه پویا ، ضرورتی جهت تغییر محتوا و اطلاعات سایت دیده نمی شود، منتهی ارائه خدماتی همچون امکان ارتباط با بینندگان از طریق فرم های خاص و یا ارائه خدمات و کالاهای ثابت از طریق وب سایت را می توان با برنامه نویسی بخشی از سایت فراهم نمود.

طراحی-سایت-استاتیک-2

طراحی-سایت-استاتیک-۲


فواید سایت های استاتیک:
√ هزینه طراحی سایت استاتیک کمتر از سایت های داینامیک میباشد .
√ حجم پائین محتویات چون طراحی سایت استاتیک دارای cms نمیباشد
√ امنیت بالا به دلیل نداشتن دیتابیس

معایب طراحی سایت استاتیک:
√ به روز رسانی وب سایت برای شما هزینه بردار است
√ نبود امکانات مدیریت سایت به دلیل نداشتن پنل مدیریتی
√ لزوم ارتباط با طراح سایت جهت به روز رسانی در صورتی که در مجوعه شما کسی آشنا به html نباشد .
√ وقت گیر بودن اعمال تغییرات داخل سایت (( به دلیل درگیر بودن طراح با کدها ))

فواید طراحی سایت داینامیک در وب طراحان :
√ عدم دریافت هزینه به روز رسانی (( در صورتی که خود مدیر سایت بروز رسانی را انجام دهد )) .
√ برخورداری از قوی ترین پنل مدیریتی برای اعمال تغییرات توسط یک شخص با دانش معمولی همراه با آموزش رایگان و پشتیبانی ۲۴ ساعته .
√ ایجاد  و مدیریت بی نهایت صفحه، بی نهایت نوشته در سایت تنها با چند کلیک و با ظاهر های متفاوت .
√ فشرده سازی اطلاعات به دلیل وجود دیتابیس قدرتمند و با امنیت بالا خصوصاً برای سایت های بزرگ .
√ امکان به روز رسانی ۲۴ ساعته توسط شما .
√  سئوی قوی سایت ها همراه با پنل سئو  (برای حضور در صفحات اول موتورهای جستجو مثل گوگل، آپدیت شدن مداوم سایت لازم است. بنابراین وب سایت های دارای سئو قوی ، عموماً طراحی سایت داینامیک می شوند.)

معایب سایت های داینامیک: (در صورت طراحی نادرست)
امنیت پائین تر (در صورتی که سایت داینامیک شما از دیتابیس استفاده کند، می بایست در طراحی و کد نویسی سیستم مدیریت محتوای آن دقت داشت چرا که اکثر نفوذهای اینترنتی از طریق آپلود شل یا دیتابیس اینجکشن است. بنابراین دقت در انتخاب شرکت طراحی وب سایت، بسیار مهم است. ذکر این نکته نیز مهم است که با طراحی صحیح و استفاده از روش های مطمئن کد کردن اطلاعات، میتوان امنیت سایت های داینامیک را بسیار بالا برد. همانگونه که اکثر سایت های دولتی و پرتال ها داینامیک هستند. )
سوء استفاده های شرکت های طراح (به روز رسانی سیستم مدیریت محتوا، نصب سیستم جدیدتر و اعمال تغییرات می تواند یکی از دلایلی باشد که شرکت طراحی وب سایت پس از مدتی از شما تقاضای وجه کند! در صورتی که این موارد در قرارداد قید نشده باشد، انجام این اعمال کاملاً غیر انسانی است و از اخلاق کاری به دور است. بنابر این همواره سعی کنید در انتخاب شرکت طراحی وب سایت خود و قراردادی که امضا میکنید دقت داشته باشید و با یک فرد آگاه مشورت نمایید )

البته این تضامین در تمامی طراحی سایت استاتیک و طراحی سایت داینامیک وب طراحان وجود دارد .

امنیت کامل سایت ها

پشتیبانی ۲۴ ساعته مشتریان

عدم دریافت هزینه های اضافه

این را فراموش نکنید طراحی سایت در وب طراحان پایان کار ما نیست هدف اصلی شرکت طراحی سایت وب طراحان افزایش فروش و راهنمایی راهکارهای جدید تجارت الکترونیک در کسب کار شما مشتریان عزیز میباشد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *