طراحی پرتال (( طراحی پورتال )) چیست

طراحی پرتال سازمانی | طراحی پرتال آموزشی | طراحی پرتال شرکتی | طراحی پرتال شرکتی

تفاوت وب سایت و پرتال

تفاوت وب سایت و پرتال

در اکثر مواقع مفهوم پورتال ( پرتال ) با وب سایت اشتباه گرفته می شود اما باید توجه نمود که پورتال مفهومی بسیار فراتر و گسترده تر از وب سایت دارد، پرتال ها علاوه بر اینکه خود نیز توانایی انتشار اطلاعات سازمان ها یا شرکت ها را دارند بر خلاف وب سایت ها به منابع و پایگاه های مختلف متصل هستند و دائما با آنها در حال تبادل اطلاعات بوده و در نهایت اطلاعات مورد نیاز کاربران خود را بصورت دسته بندی شده ارائه می دهند، و در صورت لزوم با سایر پورتال ها به اشتراک می گذارند. سیستم مدیریت محتوای وب سایت ها صرفاً جهت مدیریت محتوای یک وب سایت بکار می رود. در حالی که پورتال ها با ویژگی های خاص خود نسبت به وب سایت ها از جمله : انطباق پذیری،جمع آوری اطلاعات، یکپارچه سازی، پشتیبانی انجمنهای اینترنتی می توانند علاوه بر مدیریت محتوا، امکان تبادل اطلاعات با پورتال های دیگر و جمع آوری اطلاعات از منابع مختلف را نیز فراهم سازند. و در نتیجه می توان گفت: "طراحی اکثر پرتال ها برای کسب درآمد می باشد و بیشتر درآمد های آنها از طریق تبلیغات حاصل می شود."
مزایای طراحی پرتال

مزایای طراحی پرتال

اطلاعاتی که یک پورتال فراهم می کند می تواند داده هایی باشد که به صورتی سازمان یافته اند و امکان جستجوی آسان آنها وجود دارد، مانند: گزارشها، تحلیلها، پرس و جوهای مشخص و دیگر انواع دانش مرتبط با کسب و کار، و یا داده های بدون ساختار، که جستجو در آنها معمولا دشوار بوده و خارج از یک بانک اطلاعاتی قرار دارند. مانند: متن ها، صوت ها، تصاویر و یا گرافیک و اشکالی همچون مستندات، ایمیل، زمانبندی قرارهای ملاقات، شرکت در مباحث گروهی و ... لازم به ذکر است: پورتال های بسیاری وجود دارند که بر روی خدمات خاص متمرکز بوده و یا به ارائه خدمات به شکلی جامع می پردازند، به عنوان مثال پورتال فروشگاهی بر روی خدمات اقتصادی و بازار متمرکز است و یک پورتال خبری بر روی مسائل خبری و رسانه ای متمرکز است.
زبان برنامه نویسی پرتال

زبان برنامه نویسی پرتال

طراحی پرتال ( طراحی پورتال ) به دلیل استفاده در سازمان ها و دانشگاها به طور معمول اطلاعات مهمی را دارا میباشند از همین رو باید از امنیت بسیار بالایی برخوردار باشند . پرتال ها معمولا با زبان های asp و یا php برنامه نویسی میشوند و هدف اصلی طراحی پرتال برای تعین سطح دسترسی های محتلف و طبقه بندی اطلاعات و تعین دسترسی آسان به این اطلاعات در سازمان میباشد
پرتال ( پورتال ) چیست

پرتال ( پورتال ) چیست

پررتال در بستر اینترنت معنا و مفهوم آن صفحه وبی است که اطلاعاتی را از منایع مختلف در یک شکل واحد جمع آوری کرده و دسترسی آن را به کاربر در راستای اعلام خواسته ها و نیاز هایش قرار می دهد. به‌طور معمول هر منبع اطلاعاتی محدوده ی مشخص به‌خود را در صفحه وب برای نمایش اطلاعات اشغال می‌کند، که گاهی اوقات کاربر می‌تواند مشخص کند کدام نمایش داده ‌شود. به عبارتی دیگر پرتال (پورتال)، پایگاهی جامع در بستر وب می باشد که با استفاده از جمع آوری اطلاعات از منابع گوناگون، به تبادل اطلاعات با کاربران پرداخته و پاسخ به نیازهای آنان را بصورت متمرکز و مجتمع در یک پایگاه واحد ارائه می دهد.

چرا طراحی پرتال ؟

طراحی پرتال یا همان ( طراحی پورتال ) در نهایت یک سایت میباشد که برای انجام دادن یک سری کارها و امور خاصی برنامه ریزی شده و مثل طراحی سایت شرکتی و یا طراحی سایت شخصی قصد معرفی شرکت یا محصول خاصی ندارد بلکه برای انجام وظیفه ای فراتر از یک سایت برنامه ریزی شده است .

امروزه دیگر در هر سازمان و نهادی طراحی پرتال اینترنتی یک ضرروت است که برای رفع نیاز ارباب رجوع و همچنین کارمندان ان سازمان یا نهاد طراحی میشود مثلا اگر شما به پرتال سازمان شهرداری سر بزنید میبینید که خیلی از امکانات برای شهروندان برنامه ریزی شده تا دیگر نیازی به مراجعه حضوری برای برخی کارها به شهرداری نباشد .

  • طراحی پرتال سازمانی.
  • طراحی پرتال خبری.
  • طراحی پرتال آموزشی.
  • طراحی پرتال شرکتی.
  • طراحی پرتال سفارشی ...

در اکثر مواقع مفهوم طراحی پرتال ( طراحی پورتال ) با طراحی وب سایت اشتباه گرفته می شود اما باید توجه نمود که طراحی پورتال مفهومی بسیار فراتر و گسترده تر از طراحی وب سایت دارد، پرتال ها علاوه بر اینکه خود نیز توانایی انتشار اطلاعات سازمان ها یا شرکت ها را دارند بر خلاف وب سایت ها به منابع و پایگاه های مختلف متصل هستند و دائما با آنها در حال تبادل اطلاعات بوده و در نهایت اطلاعات مورد نیاز کاربران خود را بصورت دسته بندی شده ارائه می دهند، و در صورت لزوم با سایر پورتال ها به اشتراک می گذارند. سیستم مدیریت محتوای وب سایت ها صرفاً جهت مدیریت محتوای یک وب سایت بکار می رود. در حالی که پورتال ها با ویژگی های خاص خود نسبت به وب سایت ها از جمله : انطباق پذیری،جمع آوری اطلاعات، یکپارچه سازی، پشتیبانی انجمنهای اینترنتی می توانند علاوه بر مدیریت محتوا، امکان تبادل اطلاعات با پورتال های دیگر و جمع آوری اطلاعات از منابع مختلف را نیز فراهم سازند. و در نتیجه می توان گفت: “طراحی اکثر پرتال ها برای کسب درآمد می باشد و بیشتر درآمد های آنها از طریق تبلیغات حاصل می شود.”.

پرتال چیست ؟ زمانی که نیازهای شما با طراحی سایت پاسخگو کار شما نباشد ، شما نیاز دارید تا یک سیستم با یک برنامه ریزی و برنامه نویسی خاص داشته باشید تا با یک هدف خاص برای مدیریت بهتر مجموعه به شما کمک کند ، در طراحی سایت ما نیاز داریم تا روزانه کاربران مشخصی وارد وب سایت ما بشوند ما در طراحی سایت نیازمند بهینه سازی سایت نیز هستیم ، اما در طراحی پرتال ما نیازمند این نیستیم که کاربران وارد وب سایت ما بشوند ، کافی است کاربرانی با سطح دسترسی مشخص با هدف مشخص وارد پرتال ما بشوند تا روند کاری آنها انجام شود ..

طراحی پرتال در وب طراحان

اگر دوست دارید با تیم وب طراحان طراحی پرتال خود را انجام دهید حتما چند دقیقه ای را با گروه وب طراحان همراه باشید