سال طلایی شرکت های طراحی سایت

تبلیغات اینترنتی
اهمیت تبلیغات اینترنتی
شهریور ۲۸, ۱۳۹۵
طراحی سایت چند زبانه
طراحی سایت چند زبانه
شهریور ۲۸, ۱۳۹۵
نمایش همه
شرکت های طراحی سایت

تاریخچه اینترنت در ایران

ایران از جمله کشور هایی است که دیر به شبکه جهانی اینترنت وصل شد ولی خوشبختانه روند رو به رشدی را در استفاده و کار با اینترنت داشته.

در سال ۱۳۷۱ برخی از دانشگاه های ایران مانند دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه گیلان، توسط مرکز تحقیقات فیزیک نظری و از طریق پروتکل UUCP به اینترنت وصل شدند تا با دنیای خارج ایمیل رد و بدل کنند.

تاریخچه اینترنت ایران اما بطور کلی ایران در سال ۱۳۷۲ به طور رسمی به شبکه ی جهانی اینترنت پیوست. و اولین کامپیوتری که در ایران به اینترنت وصل شد، کامپیوتر مرکز تحقیقات فیزیک نظری بود. مرکز تحقیقات فیزیک نظری و ریاضیات، بعنوان تنها نهاد ثبت اسامی با پسوند (.ir) در ایران به رسمیت شناخته می‌شود. این پسوند تعیین شده برای ایران در فضای اینترنت می باشد.

در سال ۱۳۷۳ مؤسسه ندا رایانه تأسیس می‌شود. پس از راه‌اندازی اوّلین بولتن بور (BBS)، در عرض یک سال، اوّلین وب سایت ایرانی داخل ایران را راه‌اندازی می‌کند. همچنین، این مؤسسه روزنامه «همشهری» را به زبان فارسی در اینترنت منتشر می‌کند، که این اولین روزنامه رسمی ایرانی در وب محسوب می‌شود. در همین سال یعنی سال ۱۳۷۳ به‌دنبال اتصال به اینترنت از طریق ماهواره کانادائی “کد ویژن” (Cad vision)، مؤسسه ندا رایانه فعالیت بازرگانی خود را بعنوان اوّلین شرکت خدمات سرویس اینترنتی (ISP) آغاز می‌کند.

و همچنین در ادامه، یعنی درسال ۱۳۷۴ مجلس جمهوری اسلامی ایران تأسیس شرکت «امور ارتباطات دیتا» تحت نظر شرکت مخابرات ایران را تصویب می‌کند و مسؤلیت توسعه خدمات دیتا در سطح کشور را بطور انحصاری در اختیار آن شرکت قرار می‌دهد.

و اما در سال ۱۳۷۷ پروژه یونیکد “Unicode” در ایران با قرارداد شورای عالی انفورماتیک و همکاری بنیاد دانش و هنر واقع در انگلستان و با نظارت و مدیریت فنّی دانشگاه صنعتی شریف تحت عنوان «فارسی وب» آغاز می‌شود. هدف پروژه این بود که با گنجاندن کامل و جامع الفبای فارسی در استاندارد یونیکد، نشر فارسی در کامپیوتر، مخصوصاً اینترنت و وب، استاندارد شود و اصولاً مشکل قلم (Font) های غیر استاندارد موجود در نرم‌افزارهای ایرانی حل شود.
در سال ۱۳۷۹ شرکت IranGate.net در شهر اصفهان تأسیس می‌شود تا بعنوان یک ISP خدمات اینترنتی را بطور اختصاصی به شهرهای پر جمعیت غیر از تهران ارائه دهد. در پایان همین سال ایران بطور رسمی عضو کنسرسیوم یونیکد می‌شود.

در سال ۱۳۸۰ برای اوّلین بار پدیده وبلاگ نویسی در ایران آغاز می‌شود. درست یک سال بعد، بنا بر آمار غیر رسمی تعداد وبلاگ نویسان از مرز ۱۵۰۰۰ نفر می‌گذرد.

در سال ۱۳۸۱ اوّلین سرویس وبلاگ نویسی ویژه فارسی زبانان در وب سایت Persianblog.com در ایران آغاز به کار می کند. هدف تیم ارائه دهنده این سرویس مجانی ایجاد محیطی کاملاً فارسی از جمله متن نویس سازگار با زبان فارسی، تقویم شمسی و سیستم نظرخواهی فارسی، و متمرکز نمودن وبلاگ نویسان فارسی زبان در یک سایت و در نتیجه افزایش بینندگان این وبلاگها است.

همچنین حدود ۶ سرویس وبلاگدهی فارسی دیگر در فاصله سالهای ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۵ شکل می گیرد و در حال حاضر حدود دو میلیون بلاگر ایرانی در وب حضور دارند که بر اساس آمارگیرهای اینترنتی معتبر ۱۲۰ هزار تای آنها فعال محسوب می شوند . ایرانی ها در فاصله سالهای ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۴ چهارمین زبان وبلاگستان جهان را دارا بودند این رتبه در حال حاضر به جایگاه دهم تنزل کرده است .

سال ۱۳۹۴ سال طلایی شرکت های طراحی سایت

پیشرفت اینترنت در بین کاربران ایرانی به حدی چشمگیر شده که امروزه بسیاری از مردم به وسیله موبایل های هوشمند خود به اینترنت دسترسی دارند هر چند که بیشتر افراد از اینترنت فقط جهت دسترسی به شبکه های اجتماعی استفاده میکنند ولی خوب در همین حد هم نوید یک خبر خوب میباشد .

اما جالب است بدانید طراحی سایت در ایران یک موج بسیار طلایی داشت درست است که سالها شرکت ها و سازمان ها نیاز به سایت پیدا کرده اند اما امارها نشان میدهد بیشترین تعداد طراحی سایت در شرکت های طراحی سایت متعلق است به سال ۱۳۹۴ و سپس پس از آن به شدت بازار طراحی سایت ضعیف و ضعیف تر شده وگویا همه در همین سالها سایت خود را طراحی کرده اند .

شاید بیشتر مردم با توجه به اعلام مبلغ درآمد زایی استارتاپ های مانند دیجی کالا و … فکر کرده اند میتوانند فقط با یک طراحی سایت شبیه به دیجی کالا به این مبالغ دست پیدا کنند ولی خوب متاسفانه این اشتباه بزرگی بود که بیشتر افراد در سالهای قبل و هم اکنون دارند انجام میدهند اگر دیجی کالا هم اکنون یک برند شناخته شده میباشد علتش فقط و فقط صبر و برنامه ریزی دقیق مجموعه میباشد .

 

با بلاگ آی تی وب طراحان همراه باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *