Google Analytics یکی از ابزار های آنلاین پرکاربرد و قابل دسترسی است که به شما امکان بررسی عملکرد وبسایت تان را با مشخص کردن تعداد افرادی که از سایت تان بازدید کرده اند، آمار آنها و مدت زمانی که در سایت تان سپری کرده اند می دهد. همچنین گوگل آنالیتیکس با یک سری اطلاعات آماری نشان می دهد که کمپین های تبلیغاتی و بازاریابی های اینترنتی شما چقدر موثر بوده اند.

این پست به شما چهار قابلیت گوگل آنالیتیکس را معرفی می کند که به شما کمک می کنند تا بینش بهتری نسبت به سایت تان پیدا کنید.

۱» تحلیل واژگان کلیدی

این نوع گزارش محبوب ترین واژگان کلیدی را نمایش می دهد و به دنبال همان ها می رود (البته به غیر از آنانی که گوگل اطلاعاتی درمورد آنها نمی دهد). همچنین متریک‏های متفاوتی نظیر اعتبارات تبدیلی، اهداف تکمیل شده و زمان بارگیری که صفحه را نشان می دهد. برگه های دیگر نیز متریک‏هایی چون عملکرد کلی سایت و اهداف آن را نشان می‏دهند.

 

۲» گزارشات سفارشی

اگرچه که چنین بخشی در گوگل آنالیتیکس وجود ندارد اما کمک رسان خواهد بود. ساخت گزارشات سفارشی، یکی از راحت‏ترین کارهاست. این گزارشات می توانند بسیار با ارزش باشند. ما یک راهنمای سریع برای چگونگی ساخت یک گزارش سریع برای شما داریم. اما اگر بخواهید خودتان هم می توانید فایل های آمادۀ موجود در اینترنت را نصب کرده و طبق اصول کاری خودتان ویرایش کنید.

گوگل آنالیز

گوگل آنالیز

۳» داشبورد سئو

مجددا گزارشی از آنا لویس از بلاگ معروف کوزای که به شما معیارهای جستجوی سازمان یافته را نشان می دهد. این معیارها عبارتند از: کارایی کلمات کلیدی برند شده/نشده، صفحات تبلیغاتی ویژه و موارد دیگر. تعداد زیادی از این معیارها را در این تصویر به صورت کلی ببینید.

 

۴» کدام کلمات کلیدی هستند که به بازدیدکننده به سوی مطلب شما می فرستند؟

این گزارش وظیفۀ پالایش واژگان کلیدی و نمایش بازدیدکنندگان و همچنین پیش بینی مقدار ارتقای سایت شما را دارد. دیگر وظیفۀ آن قادر ساختن شما برای کنترل نظرات، هدایت ترافیک به سایت و همچنین اعمال محدودیت در موضوعات معمول است.
شما همچنین می توانید از طریق پیوند مورد نظر برای ویرایش کلمات کلیدی خود استفاده کنید.

 

این ابزار گوگل برای شما وب مستر گرامی  بسیار عالی میباشد زیرا با استفاده از طراحی سایت حرفه ای و بهینه سازی سایت  از امارهای سایت خود لذت ببرید .

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *